• info@1007medya.com
  • 0850 297 1007

HABER DETAYI

Ağustos 13, 2020 2:38 pm

İzmir Bina Yönetimi

Bina Yönetimi Nedir?

İzmir Bina yönetimi: açısından bir değerlendirme yapılırsa, nasıl bir düzen istendiği ve bu düzenin sağlanmasında neden zorluk çekildiği konularına bakılır. Bir bina birkaç katlı olabileceği gibi 8-15 katlı veya daha da fazla olabilir. Bina yönetim planları açısından bir ihtiyacın karşılanması durumu vardır.  Bu ihtiyaçların ne olduğu değişken bir özelliktedir. Bazıları bina yönetiminden sadece aidatların toplanması ve temizlik gibi işlemleri beklerken bazı binalarda bu daha da değişebilir. Örneğin yeşil alanlarda sürekli temizlik talep edilebilir, bahçıvanlık işi, elektrik gibi işlemlerin yapılması da işlemlere eklenebilir.

Binadaki yapılması gereken işlemler bina yönetimi tarafından belirlenen kurallara göre sürdürülür.  Fakat bu yönetimin sunduğu kurallar zaten diğer kişiler tarafından belirlenmiş, ortak ihtiyaç ve kararlar doğrultusunda hizmete girmektedir. Bir binada hiç bahçe alanı yoksa ve yeşillik alanları da bulunmuyorsa bu durumda binaya bir bahçıvan tutmak saçma bir durum olacaktır. Bina içeriğindeki temizlik daha önemli ve odak noktası olur.

Ortak Kullanım Alanlarındaki Düzenin Önemi

Ortak kullanım alanlarında başarılı şekilde konforu artırmak, işlevsel açıdan artıları sağlamak vs. geniş kapsamlı bir konudur. İnsanlar olarak yaşam alanlarında güvenlik ve işlevsel açıdan da avantajlar elde etmek isteriz. Bu sadece büyük apartmanlar için değil tek katlı müstakil evlerde de geçerlidir. Bir apartmanda çöp kutusu olması giriş ve çıkışlarda hijyeni sağlamak açısından güzel bir çözüm olabilir. Bunun dışında araç park alanlarının girişinin sınırlandırılması ve giriş çıkışı engellememesi için bazı uygulamalar olabilir. Bu tür düzeni sürdürmeye yönelik kurallarda önemli olan etken, sorunsuz şekilde işlemleri yürütebilmek, bunun için gereken ön görü ve iş birliğine yönelebilmektir.

Bina Yönetiminin Zorlukları

Birçok kişi binadaki genel düzenden farklı açılardan şikayetçi olur. Ne tür konularda şikayet edildiği belirlenmesi her dairede oturan kişilerin farklı düşüncelerinin olması çözümü zorlaştırabilmektedir. Binalardaki bu farklı düşüncelerin yeni bir düzen oluşturabilmesi zor bir konudur. Bunun da nedeni aslında bina yöneticisi ihtiyacı duyulması,  bir apartman yöneticisinin olmamasıdır. Bir apartman yöneticisi de olmadığında destek bir firma gerekecektir. Genellikle tek binalarda değil de çoklu binalarda destek alanların sayısı daha fazladır.

Siteler İçin Bina Yönetim Hizmeti

Siteler, çok sayıda benzer tipteki binanın bulunduğu alanlardır. Bu binalardaki aidatın düzenli toplanması, rutin şekilde temizlik ve güvenliğin sağlanması için yönetici hizmetlerini alabilirsiniz.  Site genelindeki çeşitli işlemlerin merkez ofisten yönlendirilmesi avantajlı birtakım çözümler barındırmaktadır.  Sitelerin bazılarında iki bina varken bazılarında çok sayıda bina vardır. Bu binalarda bulunan dairelerin talepleri, ortak alanların kullanımındaki sorunların fikir anlamında çözülebilmesi gibi durumlar kritik detaylardır.

Site Aidatı Toplama Finans İşlemleri

Başvuru talepleriniz olduğunda site yönetimi finans konularında size destek oluyoruz. Finansal konulara aylık aidat miktarının belirlenmesi, ek harcamalar ve ortak kararlar doğrultusunda nelerden ötürü para toplanacağı gibi konular epey önemlidir.  Sitede para toplama konusunda çok geniş kapsamda para toplama yapılabilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.