• info@1007medya.com
  • 0850 297 1007

HABER DETAYI

Nisan 28, 2021 5:06 pm

Onkoloji Doktorları izmir

Onkoloji Doktorları izmir

Onkoloji doktorları izmir olarak kanser hastalığına kapılmış hastalarımızı bilgilendirmek için en çok sorulan soruları bu makalede cevap vermekteyiz ilk sorumuz onkoloji nedir?
onkoloji doktorları izmir olarak şimdi onkoloji nedir? sorusuna cevap vereceğiz onkoloji kanser çeşitlerini araştıran ve kanser hastalarına tedavi sürecini yöneten bir sağlık dalıdır.
onkoloji dalının bir diğer özeliği ise kanser hastalarına teşhis koyma yetkisi vardır bildiğiniz üzere kanserin birçok çeşiti bulunmaktadır bunlardan bazıları şunlardır ( meme kanseri, akçiğer kanseri, kolon kanseri, karaçiğer kanseri mesane kanseri vb birçok kanser çeşiti bulunmaktadır.)
bunca kanser çeşitleri arasında onkologlar gerekli olan testler sayesinde hangi kanser  çeşitine sahip olduğunuzu ve kanserin hangi aşamasında olduğunuzu bulmaktadır.

onkoloji doktorları izmir olarak da en çok sorulan sorulardan biriside kanserin kaç evresi var ? kanserin çeşidine göre de evreleri değişmektedir mesela akçiğer kanserinde 4 evre bulunmakta eğer teşhis erken konulursa tedavi süreci ileri evreye göre daha kolay ilerlemektedir.
şimdi onkoloji doktorları izmir örnek olarak akçiğer kanserinin evreleri hakkında bilgi verelim ilk olarak 1. evre kanser sadece akçiğer içinde bulunmaktadır.
eğer en yakın lenf bezlerine yayılmış ise akciğer kanseri 2. evrededir yada 2 akçiğerin arasındaki boşluğa ve zara yayılmış ise kanser 3. evrededir 4. evre kanser en yakın diğer organlara ve bezlere yayılır.

 

Kanser Evrelerine Göre Tedavi Seçenekleri

Onkoloji doktorları izmir olarak şimidi en yaygın kanser türlerinden olan akçiğer kanserine ilk olarak neyin yol açtığını ve aşamalarına göre tedavi seçenekleri ile ilgili bilgi verelim artık bildiğiniz üzere akçiğer kanserinin 4 evresi bulunmaktadır bunlar kademeleri artıkça ölüm riski artmaktadır.
ilk olarak akciğer kanserine yol açan nedenlerden bahsedelim ( sigara, sigara içilen oratamda bulunmak, hava kirliliği, genetik yatkınlık vb) gibi nedenler yüzünden günümüzde insanlar akçiğer kanserine kapılmaktadır bunlar arasında en çok sigara içmek akçiğer kanserine yol açmaktadır.
şimdi akçiğer kanserine kapıldıktan sonra evrelerine göre tedavi seçeneklerini değerlendirelim ilk önce Akciğer kanseri ameliyatı yer almaktadır ama kanserin yayılmasına engel olunamıyorsa Adjuvan tedavi yöntemi ile az sayıda kanser hücresini yok etmektedir.

Doç. Dr. Lütfiye Demir | İzmir Onkoloji Doktoru

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.