• info@1007medya.com
  • 0850 297 1007

İZMİR ALSANCAK Çocuk Psikolog

110 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: Ekim 18, 2023 3:36 pm
  • İLAN TÜRÜ: Alış

İzmir Alsancak çocuk psikolog ile okul dönemi ve okul öncesi tedavilerden maksimum düzeyde faydalanmanız amaçlanmaktadır.

İZMİR ALSANCAK çocuk psikolog randevusu alarak değişik yaş guruplarındaki çocuklar için çözüm sağlayabilirsiniz. Erken yaşlardaki yönlendirmeler gelecek için önemli artılar getirebilecektir.

Çocuklarda Oyun Terapisi Nedir?

Kendisini doğru ve güvenli bir alanda ifade eden çocuklarda psikolojik açıdan rahatsızlık daha az görülmektedir. Bu mantıktan yola çıkılarak oluşturulan terapi alanlarında oyun ortamında iyileştirme sağlanmaktadır.

Çocuk kendi duygularını ve kelimelerini oyunlarla anlatmaktadır. Terapistle bir arada çocuk oyuncaklarını kullanarak nelere üzgün olduğunu, nelerden mutlu olacağını ifade etmeyi öğrenir. Bu malzemeleri kullanmaktaki temel amaç, güvenli bir araç oluşturabilmektir.

İZMİR ALSANCAK çocuk psikolog :Oyun Terapisi Neden Farklıdır?

Oyun terapileri normal oyunlardan daha farklı bir durumdur. Dünyası yeni oluşmakta olan çocuklar ortama göre kendilerini çok farklı hissedecektir. Aile ortamında ve arkadaşlarıyla oynadığı oyunlarla terapistin yönlendirdiği oyun süreci değişecektir.

  • Terapiyle çocuk oyunlarında gündeme gelen paylaşımlar, daha çok ifade saygısı odaklıdır. Çocuk kendisini ifade edeceği ve gerçekleştireceği bir alan bulmaktadır. İletişim sorunları, konuşma bozuklukları yaşayan çocuklarda terapi esnasında gelişme imkanı sağlanmaktadır.
  • Günlük yaşam rutinini bozan durumlarda çocuklar yaşamlarında olumsuz etkilenmektedir. Hızlı bir cevap tekniği ile konuşma ve zihinsel rutinler dengeye sokulmaya çalışır. Yeniden aynı durumların yaşanmaması için çocukta ve çevresindeki dış etkenler yeniden gözden geçirilir.
  • Dehşet, kaygı ve panik herkes için ruhsal anlamda büyük bir soruna neden olabilir. Çocuklarda bu hislerin erken yaşlarda yaşanması daha da ciddi sorunlar demektir.
  • Çocuk psikolog başvuru süreçlerinde almak istediğiniz destekler için kendiniz de destek vermeye önem gösteriniz. Herkes için çevresel faktörler önemlidir. Yaşam boyu sorunlarla mücadele edebilmek adına çocuklarınıza daha çok doğru bakış açısı öğretmek faydalı olacaktır.
  • Çocukluk çağı depresyonu erken önlem alınmadığında kendine zarar verme eğilimi oluşturabilir. İş birliği çevre içerisinde başlamazsa kendini kabul etme konusunda ciddi sorunlar olacaktır. Yeme bozuklukları, öfke sorunları ve benzeri durumlar için kliniğimizden destek alabilirsiniz.