• info@1007medya.com
  • 0850 297 1007
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
998 ZİYARETÇİ
QR KODU
FİRMAYA MESAJ GÖNDER
9+9 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Manisa

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Yangın tüpü, içerdiği maddeler yardımıyla ısı ve oksijen arasındaki bağlantıyı kesmeye yardımcı olan bir cihazdır. Manisa yangın tüpü firması olarak farklı çeşitlerde ürettiğimiz yangın tüpleri yangınların oluşma aşamasında söndürülmesinde büyük rol oynar. Yangın söndürme tüpleri kullanıldıkları alana göre farklı çeşitlere ayrılır. Yangın söndürme cihazlarını yazımızın devamında görebilirsiniz.

KURU KİMYEVİ TOZLU YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER

ABC yangın tüpü olarak da bilinen bu yangın tüpleri metal ve elektrik haricinde tüm yangın tiplerinde kullanılabilir. Katı maddeler, yanıcı sıvılar ve yanıcı gazlar nedeniyle çıkan yangınlar ABC yangın tüpleriyle söndürülebilir. ABC tozlu yangın söndürme cihazlarında yangını tamamen söndürdüğünüze emin olmalısınız aksi taktirde yangın yeri tekrar alev alabilir. ABC tozlu yangın tüplerinin kullanıldığı yangın yerlerinde ortamın temizliği oldukça zordur. Pek çok eşya yangın sonrasında zarar görebilir. Manisa yangın tüpü firması olarak en kaliteli ABC yangın tüpü üretimi ve satışı yapmaktayız.

Köpüklü Yangın Söndürücüler

Köpüklü yangın söndürme cihazları daha çok A (katı) ve B (sıvı) yangın risklerinin bulunduğu ortamlarda kullanılır. Köpükler, yanan maddenin üstünü kaplar, oksijeni keser ve yanma ısı seviyesini düşürerek soğutucu görevi görür. ABC tozlu yangın tüplerinde olduğu gibi ortama hiçbir şekilde zarar vermez ve temizlik daha kolay olur. Köpük, maddelerin içine işler ve köpükteki suyun buharlaşması ile yangını soğutmaya yardımcı olur. Manisa yangın tüpü firmamızda en kaliteli Köpüklü yangın söndürme cihazlarından bulabilirsiniz.

Karbondioksit Gazlı Yangın Söndürücüler

Karbondioksit gazlı yangın söndürme cihazları yalnızca basınçlı karbondioksit gazı içerir. Patlamaya meyilli sıvılar, gazlar ve elektrik yangınları için kullanıma uygundur. Patlamaya meyilli sıvı ve gazlar B ve C grubuna girer. Manisa yangın tüpü firması olarak ürettiğimiz karbondioksiti yangın tüpleri toz ve su içermedikleri için elektronik eşyalara hiçbir şekilde zarar vermezler. Karbondioksitli yangın tüpleri ofislerde, elektriklerin riskli olduğu bölgelerde mutlaka bulundurulmalıdır. Karbondioksit, ortamdaki oksijen gazını düşürerek yangını söndürür. Karbondioksitli yangın tüpleri püskürtülürken ellerinizi donabilir. Buna göre tedbirli davranmalısınız. Karbondioksitli yangın tüpleri ile yangına müdahale ettikten sonra can güvenliğiniz açısından ortamdan hemen uzaklaşmanız gerekir. Karbondioksitli yangın söndürme tüpleri yemek yağlarının çıkartmış olduğu yangınlar için kullanıma uygun değildir. Söndürücüden çıkan güçlü gaz yağı odanın içine dağıtabilir.

Sulu Yangın Söndürücüler

Kâğıt, saman, odun, kömür, tekstil ürünleri gibi organik kökenli katı maddelerin tutulmasından dolayı çıkan yangınlarda kullanılır. A tipi söndürücü olarak da bilinir. Su, yangın söndürme aşamasında eşyaların içine işler ve yangını soğutur. Sulu yangın Söndürücüler zararlı kimyasal içermez ancak yangınla mücadele konusunda biraz zayıf kalmaktadır. Sulu söndürücülerin sağlamış olduğu su perdesi soğutucu etki oluşturarak yangının sönmesini sağlar. Sulu yangın söndürme cihazlarını Manisa yangın tüpü firması olarak kalite standartları altında hizmetinize sunuyoruz.

Gazlı Ve Metal Tozlu Yangın Söndürücüler

Gazlı yangın söndürme tüplerinin kullanıldığı alanlar; bilgi işlem odaları, bilgisayarlı mekânlar, yüksek gerilim panoları, trafolar, elektronik eşyaların çok olduğu alanlar olarak sıralanabilir. Manisa yangın tüpü firması olarak üretmiş olduğumuz gazlı yangın söndürme cihazları elektriği iletmez ve yangın söndürme işlemi sonunda ortamda leke bırakmaz, böylece ortamın temizlenmesi kolay olur. Manisa yangın tüpü firması olarak ürettiğimiz metal tozlu yangın söndürücüler sodyum, potasyum, titanyum, magnezyum, kalsiyum ve alüminyum gibi zor tutuşan gazların çıkarmış olduğu yangınları söndürmek için kullanılır.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.